May 2014

zaměstnankyně.

20. may 2014 at 17:11 | ellie. |  ellie.
takovej pohodovej týden tady tento.
do školy chodíme jenom koukat na filmy a venku je taak krásně. taak moc.

poslouchám písničky a plánuji si, co si zítra vezmu na sebe.
sukni. aa.
léto?
jsi to ty?

dneska jsem se konečně dokopala k tomu telefonátu, kterej už tak dlouho odkládám. telefonátu 'panu zaměstnavateli'.
tady se někomu chce pracovat. od desíti do šesti. za minimální mzdu. hehe, to budu asi já.
vzala to jeho manželka, paní zaměstnavatelová.
to mi dneska říkala S.. že se to tak kdysi říkávalo. paní doktorová, paní fabrikantová - podle manželova zaměstnání. prý.
pokud půjde páteček dobře, tak budu paní milionářováCOŽE?! nebudeme předbíhat.
k té brigádě - už mám smlouvu. budu o víkendech prodávat suvenýry u zoo a točit zmrzku, heh. v neděli mám zaškolení.
tak snad ty mizerný peníze budou stát za to.

pořád si ještě šetřím na lekce bubnování. a učitelka pořád nemá čas.
prý v červnu.
a příští týden nejspíš první trénink ve volejbalu.
to abyste viděli, jak si krásně následuju svý sny.
taky byste měli. je to fajn.

a teď k tomu pátku.
napjatí?
dneska jsem se dozvěděla, že prý v pátek plánuje jet T. do brna. jojojo, to víte, že si ellie. vymyslí nějakej nenápadnej způsob, jak jet s ním..
..vlastně jsem se ani nemusela namáhat. vymýšlením. plán se totiž nabízí přímo sám.
když jsem dnes šla na schůzku s paní D., mojí zaměstnavatelkyní (existuje vůbec takový slovo?), měla jsem společnou cestu s R. a jejím přítelem, O.. a ne náhodou se zmínil, že v pátek pojedou on a T. do brna. jestli taky nechci..
..podle mě ho k tomu nabádal sám T. ať se mi zmíní. protože T. je sám o sobě srabík, heh.
"R., my jsme hledaly na víkend nějakou akci, že?"
"jojo, mohly bychom jet.."
miluju tě, R.. fakt. tentokrát bez ironie. za to, jak mi dokážeš perfektně číst myšlenky. takhle to totiž bude perfektní - R. a O., já a T... mimochodem úplně stejná scenérie, jako druhýho ledna. akorát bude teplo.
menší rekapitulace (pokud se vám nechce číst starý články - druhýho ledna jsem jela já, T., R. a O. do brna. to bylo v tom časové období, kdy do mě byl T. zamilovaný, jenže já jsem nic netušila. on mě pak v buse chytil za ruku, já jsem zpanikařila. a odmítla ho. a.. neříkám, že bych toho teď po čtyřech měsících (cože, už?!) litovala nebo tak něco, to ne, ale.. em.. ale T. roste do krásy. a já nevím, možná jsou to jenom nějaký splašený hormony a nějaká ta povrchnost, ale dokonce mi už i občas chybí.. a já.. já..

no uvidíme.
dám vám vědět.
a děkuji za návštěvnost a krásný komentáře.

P.S.: kde jste mě všichni našli? nějak se vás tu poslední dobou rojí.. jako nestěžuji si, to v žádný případě, hehe.
mám vás ráda.
to kdybyste zapomněli.

ellie.

5k.

16. may 2014 at 14:12 | ellie. |  ellie.
na počítadle 5085 a já jsem se konečně dokopala napsat článek k té pětitisícovce. jak je zvykem.
otázky jsou z tumblru, přeložený do češtiny.
enjoy.

1. co děláš, když se probudíš? he.. zapíjím prášky. děsně cool odpověď, já vím že, milujte mě. a pak vylezu z postele. a jdu si nasadit čočky.
2. přeješ si, aby tvá kůže byla světlejší nebo tmavší? vzhledem k tomu, že jsem teď celou zimu byla NAPROSTÁ SNĚHURKA, vůbec by mi nevadilo se trošku opálit. takže tmavší. jednoznačně. opačně by to už asi ani nešlo.
3. s kým se cítíš nejpohodlněji? asi s R.. je to takovej miláček, můžu se před ní chovat jako největší blázen, a ona mě přijíma. takovou, jaká jsem. když jdu na akci náhodou bez ní, cítím se nahá. moje milá R.. můj talismánek. jedenáct let spolu.
a pak asi ještě T., i když to je diskutabilní.
4. řekl ti někdy nějaký z tvých bývalých, že lituje vašeho rozchodu? hehe.. no že těch bývalých mám, hele. a to ještě k tomu s většinou z nich už nejsem v kontaktu.. takže ne, neřekl.
5. chceš se někdy vdát? jojojo. teda mám na to času ještě spousty.. ale někdy, v ten správný čas.. s tím správným mužem - ano. i do.
6. jsou tvoje vlasy dost dlouhé na ponytail (takový ten vysoký culík)? ano. ale podle mě jsou pořád ještě krátké (to je tak, když vaše nejbližší kamarádky mají krásný vlasy až skoro po prdel.. pak zkuste nemít komplexy).
7. s jakými celebritami bys chtěla mít trojku? COŽE?! hehe, ok, ok, tumblr se zase činí. takový nevinný otázky a najednou TOTO. takže.. ehm. s žádnými. ano.
no kdybych si musela vybrat, byl by to mladej johny depp. dvakrát.
8. napiš své jméno svou bradou. opět WHAT?! el,l,iue.. užijte si to.
9. hraješ nějaké sportovní hry? volejbal. teda ještě ne.. ale.. coming soon. fakt se na tom pracuje. a pak.. tělák. ano.
10. žila bys raději bez televize nebo bez hudby? jak se na toto může někdo ptát?! bez televize. žiju bez ní doteď.. a přežívám. teda jako televizi máme, ale.. ale já se na ni nedívám. nikdy ne sama od sebe. a navíc - bez hudby SE NEDÁ ŽÍT. pamatovat.
11. už se ti někdy někdo líbil, aniž bys mu o tom řekla? pořád?
12. co říkáš během trapného ticha? nic, protože bych to udělala ještě víc trapný. znám se. nebo takový to trapný 'jak se máš?'.. joo, to říkám docela často, hehe. trapáček ellie..
13. myslíš si, že je ve vztazích důležitý věk? to je asi stejně hloupá otázka jako 'myslíš si, že je ve vztahu důležitá rasa/barva vlasů/barva očí?' no.. em.. JAK PRO KOHO. někdo prostě potřebuje o rok mladší blondýnu s nebesky modrýma očima, někomu je to úplně jedno. takže to bychom měli.
14. jaké jsou tvé nejoblíbenější obchody? po minulým víknedu nemůžu opomenout primark, pak určitě forever 21, sephora.. z takových těch nejčastějších, který vidíte všude, bych řekla asi h&m. no a samozřejmě můj nejmilovanější - charley. znáte?
15. co chceš dělat, až odmaturuješ? dostat se na vysokou - nejlíp do prahy; oborem si ještě nejsem moc jistá.. mezinárodní vztahy, právo, ekonomika, žurnalistika, média.. co já vím. a vsadím se, že jako záchranu mě rodiče donutí dát si nějaký technický obor, pak rozhodně hodně cestovat, navštěvovat fesťáky, koncerty, bavit se, potkávat nový lidi, zapojovat se do nějakých greenpeace hnutí.. hehe. bude to pestrej život. doufám.
16. věříš, že si každý zaslouží druhou šanci? tak tohle je dost diskutabilní. ale asi věřím. jsem měkká.
17. jestli jsi až moc zamlklá, co to znamená? že je mi blbě, psychicky nebo fyzicky. nebo že se v dané situaci cítím nepříjemně, že nemám čím přispět ke konverzaci, že si připadám malá nebo méněcenná.
18. usmíváš se na cizince? možná na ty, u kterých jsem si jistá, že je už nikdy neuvidím, hehe. jinak bych se asi styděla.
19. výlet do vesmíru nebo na dno oceánu? těžká otázka. oboje.. no ok. asi spíš.. ten vesmír? zní mi to líp. i když oboje zní cool.
20. chtěla by jsi spolubydlící? jednou určitě. jednou na vejšce. náhodou to musí být děsná sranda. teda aspoň podle amerických seriálů to vypadá jako děsná sranda. a těm naivní ellie. věří.
21. ohledně čeho jsi paranoidní? že na mě někdo připnul odposlouchávací zařízení a poslouchá, co si o něm s kým povídám.. jsem tele. heh, a proto se bojím kohokoli s kýmkoli pomlouvat. ale je to správný. morálně je to správný.
22. co je ta nejhnusnější věc, co ti kdy kdo řekl? jej.. jsem prý bezohledná mrcha. a kráva. hůř snad asi ani ne.
23. co je ta nejhezčí věc, co ti kdy kdo řekl? všechny vaše komentáře o tom, jak se vám moje články dobře čtou, jak se vám líbí můj styl psaní.. to jsou moc hezký věci. pak si taky moc vážím toho, když mi někdo řekne, že jsem krásná (protože je to supersilný slovo), že mám pěknou postavu (protože se to nestalo přes noc, a ta chvála mi připomíná, že to stálo za to), že jsem moc fajn. jednou mi jedna holka řekla, že jsem její vzor. to byl dost silnej zážitek. no a i na vašich blozích (blozích? skloňuje se to tak?) se o mně strašně pěkně vyjadřujete. mám vás ráda.
24. udělala jsi v poslední době něco, o čem doufáš, že na to nikdo nepřijde? no kdybych doufala, že na to nikdo nepřijde, tak proč bych to sem psala? em.. hloupá otázka..
..snědla jsem skoro celou oreo milku. tak už to víte.
25. jaký jazyk by ses chtěla naučit? zdokonalit angličtinu a francouzštinu, pak se zlepšit ve španělštině (nějak na to poslední době kašlu).. a pak mě ještě láká italština a latina. ale tak to je vzdálená budoucnost, žejo. jsem ráda, že mám čas.. jíst a spát.

aa to by bylo tak nějak všechno. gratuluji, zase mě znáte o něco líp. to jste určitě chtěli.. žejo.
vaše ellie.

děvka.

12. may 2014 at 21:50 | ellie. |  ellie.
taková pohodička teď.. majálesy, dovolená..
..no nepsala jsem, já vím. ale už jsem tu.

no ook.
od minula, co jsem psala, se stalo pár zajímavých věcí. ne zrovna převratných.. ale zajímavých.
taky máte občas pocit, že myšlenky přitahují věci? protože já poslední dobou AŽ MOC ČASTO. no dobře dobře, popřádku.

středa. jakože ne tato středa co byla, ale ještě ta předtím. sakra. já to tu fakt flákám.
no.. tak dozvídám se pěkný věci. prý jsem děvka. a oblejzám se tam po všech klukách..
..asi budete chtít vysvětlení. no bez vysvětlení bych to snad ani nenechala. takže - proč jsem podle průměrné gymplačky z toho našeho drbama prorostlýho maloměsta děvka?

1. "ve středu jsem se oblejzala po všech klukách" - ignorujte fakt, že používám zrovna výraz "oblejzala", ale prostě jsem tahala z jedné známé všechno, co o mě kde slyšela (to zní divně, zas tak divný to nebylo.. ve skutečnosti jsme si jen povídaly, přísahám, hehe), a toto je přesně ten výraz, kterej slyšela. a předala dál. takže. jak to v tu středu bylo?
OBEJMULA JSEM SE S KAMARÁDEM. nebo možná s kamarády, teď nevím, byla jsem trošku.. trošku veselejší.. z captain morgana. a frisca. stejně jsem tam byla asi nejstřízlivější, takže to bych zas tak neřešila. ALE - důležitá věc - ti kluci, ti moji kamarádi, OBEJMULI MĚ, sakra. fakt. přísahám. loučila jsem se, tak jsme se objali. s KAMARÁDAMA. a kus z nich jsou zadaní věrní kluci. ok, pokud toto ze mě dělá děvku, jenom to, že se obejmu s kamarádem nebo se dvěma NA ROZLOUČENOU.. tak to aby pak děvka byla každá druhá.

2. mám prostě pěkný kamarády. třeba fešák. tak asi si ho pamatujete. možná. ti, co tu chodíte už trošku déle. kdyžtak doporučuju pročíst tak září/říjen 2013, tam by o něm mohlo být mnohé. prostě krásnej kluk - o čemž vypovídá i to, že jsem do něj kdysi byla i zakoukaná. jenže - teď už nejsem A on má holku. a tak to prostě je. on je sice tak trošku prasák, a fakt, že má holku, na tom nic nemění, ale my dva jsme v pohodě, kamarádi, žádná přitžlivost, nejspíš ani z jeho strany. i když do hlavy mu nevidím. ve středu se bavíme. BAVÍME. to znamená - žádný extrémní dotyky, žádný kousání. a ano, tipujete správně - i přesto jsem děvka. teď proč? jednoduchá odpověď. fešák je kus a všechny holky, co mě s ním viděly se bavit, se rozhodly, že když se bavím s jejich idolem, tak prostě musím bejt děvka..
..aha.

3. oblíkám se jako děvka. prej jsem měla "moc krátkou sukni". aha. takže moje boží áčková sukně, která je mi skoro až po kolena, je "moc krátká". což ze mě automaticky dělá děvku, že ano. že prý se mezi těmi drbnami povídá, že když jsem šla po schodech, šel mi ze spodu vidět zadek..
..by mě zajímalo, které holce v áčkové sukni po kolena by nešel vidět zadek, kdyby na ni někdo koukal ze spodu přes schody, jak po nich jde (mimochodem, co to bylo za úchyláka ta holka, co ten drb rozšířila? a PROČ SE MI SAKRA koukala pod sukni?!).
no ty vole, až někdy uvidím holku v sukni, tak si zapamatuju, že to určitě bude děvka. thanks society.

proč se prostě všechny tyto zakomplexovaný primadony nezvednou a třeba neosloví toho kluka, který se jim tak líbí, nebo proč na sobě nemáknou a nezhubnou na svou vysněnou váhu. proč místo toho sedí na prdeli a říkají o všech holkách, který na to odvahu měly, že jsou děvky.
párkrát za rok si vezmu sukni a mám hodně kamarádů, kteří jsou prostě kluci, protože si s klukama rozumím. třeba když přestaneš všechny pomlouvat, a sama si půjdeš za tím, co chceš, tak se s tebou taky začne bavit pěknej kluk z vedlejší třídy a napíše si tvé jméno lihovkou na ruku. jo mimochodem to bylo strašně vtipný, hehe. sice děsnej úchylák, ale byl vlastně docela i milej.

jo a teď k tomu PROČ jsem se objímala a loučila s kamarády. protože jsem jela domů. jasný. jenže.
domů na jinou akci.
ellie., ellie..
proč nestrávit celou noc až DO PŮL SEDMÉ RÁNO, kdy jel T. autobus zpátky do města.. a ano, tato historka obsahuje T.. yaay.
psal mi totiž. když jsem byla ve městě. psal mi, ať přijedu domů, že se hlídá máj. a že on tam je. no a já, jako jeho poslušný štěňátko (fakt se to snažím odnaučit, faktfaktfakt), jsem se rozhodla, že ve městě teda nezůstanu, že to tam stejně za nic nestálo.. a že teda jedu za ním.
za ním, za jeho dvouma spolužačkama, který jsou náhodou dost v pohodě, a jedním jeho bývalým spolužákem, kterej na mě dneska před školou zavolal, a já jsem se lekla. ale tak jako pak jsem mu nakonec zamávala. a DOUFÁM, že to viděla nějaká malá holka a hned běžela kamarádkám povykládat, jaká že to jsem děvka..
..nevermind. pokračujem. středa.
sedět u ohně do půl sedmé ráno. to vás o člověku hodně naučí. jako fakt HODNĚ.
nejvíc mě sere, že jsme si byli celej večer TAK DĚSNĚ BLIZUČKO.. jak jsem se o něj starala jako o miminko, když se tak neskutečně ztřískal, nebo jak mě houpal na houpačce, když jsme se šli projít. jak chtěl pusu na tvář za to, že uhodl písničku z rádia. jak jsem mu k ránu zahřívala ruce v těch svých, protože je to věčně zmrzlý telátko. jak mi v opilosti vyčítal, že jsem mu nedovolila, aby za mnou přijel, když jsem byla nemocná, protože on vážně chtěl, že by ho to prý vůbec neobtěžovalo. a jak mi sliboval, že mě jednou vezme do brna do restaurace. na oběd.
damn it.
teď mi to přijde děsně nereálný.
jako bychom se ten večer vrátili někdy do února, do té naší nejkrásnější fáze přátelství.. a pak - hned jak jsme dospali probděnou noc - jsme se vrátili ZPÁTKY DO TOHO DIVNÝHO BODU, ze kterýho se nedokážu (nedokážeme?) pohnout. nijak. protože nevím, jestli on stále chce.
takže jsme zpátky. divně na sebe čumíme na chodbách, občas se pozdravíme. on vypadá děsně pěkně a roztomile, jeho názor na mě mi je největším tajemstvím. to protože se nejspíš změnil, ale taky vůbec nemusel. třeba mě má pořád stejně rád, třeba by to divný mezi náma taky nejraději změnil za ten krásnej stav, kterej jsme v té podnapilé náladě ve středu znovu našli. a třeba taky ne.
nejhorší je, že opravdu nemám ponětí.
odpovídá mi krásně, jenom smajlíkama.
tele.
snažím se ho ze všech sil ignorovat, a zdravit jen, když je to nutné. nechci, aby si myslel, že za ním dolízám..
..a možná chci, aby on dolízal za mnou.
a tak si žijem, v tom našem divném přátelství/nepřátelství.
nejhorší je vědět hovno o tom, jak na tom jsem.

no a pak majáles. to byla taky docela pohodička.
lidi u podia byli děsně trapní, jenom stáli a čuměli. já, R., O., kamarád od O. a jeho přítelkyně a nějaký starý známý od R., který je prý kuchař a do všeho míchá trávu, jsme vzádu dělali mnohem větší kotel, než ti chudáčci vepředu. bylo mi těch kapel docela líto. podle mě si zasloužily lepší publikum. no neva. nebudu to tu řešit. stejně tím nic nevyřeším, žejo.

ten marihuanovej kuchař po mně prý jede.
říká R..
ale ono je to docela i očividný.
"ellie., existuje kluk, kterej po tobě nejede?"
jo, R., existuje.
ten, kterýho chci.

jenže ten na majáles nedošel. protože podle mě celou noc propařil na komplu. aha.
kolem půlnoci jsme se já, marihuanovej kuchař, O. a nějakej děsně divnej atlet flákali po městě. kluci šli na kebab a já jsem tak nějak cupitala za něma, protože jsem neměla co dělat.
možná je to jenom můj pocit, ale O., přítel mojí nejlepší kamarádky, se ke mně nějak moc má.
určitě je to jenom můj pocit.
je jako můj brácha.
jop.

a pak dovolená. krásně maďarsko. s R. a S..
S. je asi nejnáladovější člověk, který žije na této planetě. JAKO DOOPRAVDY. před ní se fakt BÁT něco říct nebo udělat.
R. měla sice dneska taky bitchy náladu, takže bylo dusno, teda aspoň ráno.. ale R. se z toho aspoň vždycky dokáže dostat. S. ne. ta je mrcha tak nějak permanentně.
a já ji mám ráda. já si na ni prostě nenechám dopustit, všechny ty naše společný zážitky, a tak..
..jenže už nejsme děti. a navíc se s ní nemusím bavit, není to moje povinnost.. ne?
vlastně je.
sedíme spolu v lavici.
a ještě nějaký dva roky budem.
aha.

speaking of which - mám spolusedící do matematického semináře.
jojojojo ANI NEVÍTE kolik radosti mi z toho pramení. hehe.
z celýho matematickýho semináře mi pramení TOLIK RADOSTI, i když by vlastně nejspíš nemělo.
abyste se chytali.. nemluvím zrovna o matice, jako o předmětu. mluvím o té boží společnosti, co tam bude. bude tam totiž chodit T.. a mít ho ve třídě mě prostě bude bavit. tím jsem si jistá, heh. a ještě fešáka. no juu, to budou tak trochu nezapomenutelný hodiny matematiky.
no.. a teď.. teď mám konečně i super sousedku v lavici. s kterou to budu moct komentovat. a jistotu, že přijdu na první seminář a nebudu koukat jako blbeček, za kým bych si tak sedla.

jo a od příštího roku (nebo i dřív, nuu) začnu hrát na bubny.
..počkat, počkat, ellie., neříkalas náhodou, že začneš hrát volejbal?
a.. to jako nebudu stíhat?
no s tou školou a se vším? no.. ne.
aha.
ale fakt, nekecám, začnu hrát na bubny. na bicí.
silně pochybuju, že nějaký někdy budu vlastnit, ale aspoň ty základy. už jsem se domluvila s paní kvalifikovanou učitelkou. to když se s ní znám asi deset let, a až teď mě napadne, že bych z toho mohla těžit.
a budu.
bubenice volejbalistka.
no ty vole.
jdu si za svým snem, nesuďtě mě, hehe.

když jsem byla na dovolené, tak se vás tu dohromady - od založení tohoto blogu - nasčítalo pět tisíc. PĚT TISÍC. díky moc. pak tomu někdy zase věnuju dotazníčkovej článek. pak. někdy.
jste zlatíčka.
už tu jsem skoro rok.
dneska je to rok, co jsem začala chodit s bývalým. jako byl by to rok. kdybychom spolu stále byli. a to by byla chyba. takže na moje zdraví, na správný rozhodnutí a.. na svobodný dámy. em.. yay. připijme si. chtělo by to. i kdyby jenom malinko. to je teprve pondělí?
potřebuji víkend.
ale vy, vy se zatím mějte.
ellie.