September 2013

nemít v pokoji postel.

30. september 2013 at 21:00 | ellie. |  ellie.
můžete:
- zapnout hudbu na plno a trénovat do tanečních (hlavně polku, to je horor)
- radostně pobíhat po velké ploše, když se u počítače stane něco nečekaného (jako třeba když vám spolužačka pošle celý úkol a vy se s ním nemusíte dělat, díky moc!)
- zažít ten pocit, kdy se podíváte po pokoji a není tam postel - a to kdykoli si vzpomenete!
- spát na tvrdém gauči v obýváku, zapomenout si nastavit budík na mobilu, vstát o půl hodiny později a absolutně nic nestíhat

dnešek byl na nic.
teda škola byla na nic.
celý čtyři hodiny, co mě tam drželi, jsem nedělala absolutně nic. maximálně záděry na prstech. nesnáším se za to.
chci být konečně blonďatá.
čím dřív tím líp.
budu pak sebevědomá.
a já chci být sebevědomá.

a taky chci páteček a pattyho.
vyjde to, věřím tomu.

ellie.

tisícovka.

29. september 2013 at 16:20 | ellie. |  ellie.
wow, toplist mi ukazuje celkem tisíc návštěv.
díky.
a tak mě napadlo.. mohla bych vám sem za odměnu dát nějaký ten dotazník. jen tak (a taky proto, že mě to strašně baví vyplňovat). ať se tu o mně ví zase o něco víc.
vůbec netuším, co to bude za ptákovinu, našla jsem to na netu.
ale co už.
let's go.

zda-li jsem..
1. někdy šla za školu? no, pokud se počítá to, že když jdu místo první hodiny k doktorce, a pak se flákám ještě hodinu v knihovně, protože se chci vyhnout testu.. tak to pak jo, heh. ale pššt. nikomu ani muk.
2. někdy brala drogy? i kafe je prý droga.. hehe. ale pravý drogy nikdy.
3. se někdy sebepoškozovala? ano. byla jsem malé hloupé děcko se spoustou dospěláckých starostí, nesuďte mě.
4. někdy pila alkohol? ano. šok, já vím, hehe. mám ráda, jak jsem pak sebevědomější. mám ráda sebevědomou ellie..
5. někdy něco ukradla? asi ne. teda pamatuji si, že když jsem byla malá, tak jsem v jednom obchodě vzala bonbón.. jenže to jsem byla prcek bez jakýhokoli morálního uvažování. takže moje odpověď zní ne.
6. se někdy nechala potetovat? ne. ale plánuji to. i kdyby jenom hennou (jsem srab).
7. se někdy s někým rozešla? ano.

co je můj/moje nejoblíbenější..
8. seriál? těžká otázka.. mám hodně ráda that 70's show a how i met your mother. a the carrie diaries.. jo a skins! jak bych mohla zapomenout na skins.. + ještě american horror story, poslední dobou.
9. film? včera jsem viděla film blue lagoon, a to se mi z nějakýho záhadnýho důvodu dost líbilo. pak asi ještě lovely bones, silent hill a filmy, kde hraje johnny depp. celkově mám ráda buď takový romantický oddechovky nebo nějaký psychologický filmy, který mě nutí přemýšlet. podle nálady, heh. a z dokumentů tajemství, samozřejmě.
10. písnička? tak toto je pekelně těžká otázka. tak za poslední dobu asi oh, calamity od all time low, hospital for souls od bring me the horizon, nebo něco od arctic monkeys.. pak možná ještě starlight a newborn od muse, love of my life od queenů, heart-shaped box od nirvany, red flag a swallowed up by the ocean od billy talentů, blonde rebellion a kill me od the pretty reckless, seaside a gap od the kooks, not the american average od asking alexandria, don't ask don't tell od chelsea grin, please please please let me get what i want od the smiths, out ta get me od guns n' roses a satellite od rise against.. takhle bych mohla pokračovat do nekonečna, ale myslím, že toto bude stačit, hehe.
11. umělěc? ze spisovatelů paulo coelho, john green a j. k. rowlingová; z hudebníků alex gaskarth, alex turner, paul mccartney, oliver sykes, orianthi, alice cooper, gerard way, kurt cobain, dave grohl, slash, nikki sixx, ben kowalewicz, hayley williams, tim mcilrath - a ať jsem taky trochu vlastenec - radim hladík z blue effectů.
12. zpěvák/kapela? ahaa.. ne, vůbec jsem na to částečně neodpověděla v minulých dvou otázkách.. heh. taakže, z kapel nirvana, all time low, the beatles, the kooks, arctic monkeys, the subways, bring me the horizon, my chemical romance, paramore, joy division, the smiths, muse, chelsea grin, rise against, yeah yeah yeahs, queen a alice cooper.. a ještě mnohem víc. ze zpěváků a zpěvačeka asi kurt cobain, alex gaskarth, alex turner, oliver sykes, gerard way, hayley williams, matt bellamy, freddie mercury, alice cooper, taylor momsen, luke pritchard, robert plant, ben bruce, ben kowalewicz, tim mcilrath.. hádám, že to bude stačit, hehe.
13. vzpomínka? nerada se otáčím za minulostí. když už ano, tak myslím na to špatné, na to, co se mi kdy nepovedlo - a to rozhodně nejsou moje oblíbenými vzpomínky. pořád jenom přemýšlím nad tím, jak mohlo být dobře, kdybych to řekla nebo udělala jinak. když už ale vzpomínám na něco, co mě vždycky donutí se přinejmenším usmát, tak je to oční kontakt s fešákem první týden v září; ten den v obchodňáků, kdy mi kamarádka řekla, že se zpěvákovi líbím; ten den, kdy mi jeden pěknej kluk napsal sám od sebe; ten moment, kdy jsem se podívala na pattyho, právě když se díval na mě.. ok, jsem samolibá. a víte co ještě? jsem škodolibá. ráda vzpomínám na to, jak je ze mě slečna "úžasňáková" rozhozená vždy, když kolem ní projdu. heh, samolibá a škodolibá. jsem přece taky jen člověk.
14. knížka? grow up od bena brookse, květina pouště od waris dirie, celá série hunger games od suzanne collins a samozřejmě celá série harry potter od j. k. rowling. je jich určitě víc, ale teď si na všechny nevzpomenu.

vyber jedno:
15. schopnost být neviditelná nebo schopnost létat? asi být neviditelná. létat je sice fajn, ale pořád bych stresovala, jestli mě někdo neuvidí a nezavře do laboratoří. proto bych byla raději neviditelná. to by bylo moc fajn.. *stalker feeling*.
16. sušenky nebo koláč? sušenkyy.
17. twitter nebo facebook? mám oboje, ale víc používám facebook, takže facebook.
18. filmy nebo knihy? dobrý filmy a dobrý knihy, hehe. za mě jednoduchý filmy, u kterých se zasměji a složitý knihy, u kterých zmoudřím.
19. coca-cola nebo sprite? asi cola.. nemám moc ráda ani jedno, ale když už, tak cola.
20. být slepá nebo být hluchá? au. těžká otázka. jsem vděčná, že nejsem ani jedno.. ale asi by pro mě bylo přijatelnější být hluchá. vím, že bez hudby bych asi za chvilku chcípla.. ale stejně. nejsem ráda slepá. byla bych pak paranoidní.
21. čaj nebo káva? zase - dobrý čaj a dobrá káva. těžký zápas. nakonec by asi vyhrála káva, ale maximálně o bod.

tvůj/tvoje:
22. věk? šestnáct.
23. znamení? beran.
24. výška? 166 cm.
25. sexuální orientace? borci.
26. velikost boty? 38.
27. náboženství? křesťanka. asi špatná. ale pracuje se na tom, opravdu.
28. nejdelší vztah? dva měsíce a něco. a byla bych teď mnohem šťastnější, kdyby se to nikdy nestalo..

můj názor na:
29. práva gayů? neodsuzuji gaye. zpátky k tomu, jak špatná jsem křesťanka.
30. druhé šance? jak v které situaci. forgive but never forget.
31. vztahy na dálku? špatnej nápad. já vím, že láska je mocná věc.. jenže lidi jsou svině. vztah by měl být o kontaktu. a teď nemyslím přes skype.
32. potrat? já vím, že když jseš středoškolačka a někdo tě zbouchne, dítě nejspíš chtít nebudeš.. ale stejně jsem proti vraždě plodu. sorry.
33. trest smrti? faktem je, že na světě jsou lumpové, kteří by si to podle veřejnosti prý zasloužili. já na to nemám žádný určitý názor, ale moc se k tomu nepřikláním.. ehm.
34. marihuanu? ptáte se špatné osoby. nejsem tu od toho, abych řešila globální problémy, sorry. nejsem proti trávě, ok? suďte mě.
35. lásku? cože? láska? kde? prý když ji přestaneš hledat, tak ji najdeš. existuje vůbec? mějte mě za snílka, myslím, že ano.

jestli..
36. věřím na duchy? ani pořádně nevím.. asi ne. možná trochu..
37. se sprchuju čelem nebo zády ke sprše? wtf? čelem? to jste určitě potřebovali vědět..
38. spím s otevřenými nebo zavřenými dveřmi? zavřenými.. to mám snad nechat všechny příšery, ať si prostě napochodují do mého pokoje? wtf? heh.
39. někoho miluji? nejspíš..
40. se stále dívám na animáky? jistěže.
41. mám kluka? ne.
42. se mám ráda? jak kdy. někdy se miluji, jindy se nenávidím. ale snažím se mít samu sebe ráda. je to víc fajn, pro všechny.

už toho o mě víte příliš.
takže se mějte.
byla to docela sranda.
ehm.. vlastně jak kdy.
některý otázky byly.. no nic. hehe. čau.

ellie.

be the best version of you.

28. september 2013 at 21:08 | ellie. |  ellie.
euforie. nechápu, co tak najednou.
asi ty nový písničky od all time low.
oh, calamity^^

dívala jsem se na nějakou komedii o nějakých puberťačkách, který unesou nějakej kluky z kapely, a pak s něma začnou chodit (no jak jinak, americkej film).
jasný, blbost.. ale stejně.
taky se chci zamilovat.
až po uši.
jenže já jsem tak příšerně vybíravá, co se týče kluků. a asi jsem za to i ráda, jenže.. občas je to na nic. občas, jako třeba teď, když se dokoukám na film se šťastným koncem, a začínám myslet, že by se mi hodil můj vlastní šťastný konec.
už nefňukej, ellie.

k nadpisu.
be the best version of you.
ne, vážně. neztrácej čas.
buď tím, kým být chceš. neměň se pro jiné. a hlavně nic nepředstírej.
nejlepší je říkat pravdu, opravdu.
já si přeji být tou nejlepší verzí sebe sama. a moc.

ellie.

omfgpatty.

27. september 2013 at 21:23 | ellie. |  ellie.
čaute.
dneska jsem tak trošku flákala školu, ale stejně škola nebyla na dnešku to důležité..
omfgtaneční.
a omfgpatty. ale k tomu se dostaneme později.

ok, takže jsem se tam dostala na čas. divím se.
byla jsem vyklepaná.
tolik lidí!
bojím se lidí.
..co jsem komu udělala.

tak strašně jsem se bála..
byla pánská volenka a přišel si pro mě nějaký kluk, kterému jsme s kamarádkou začali říkat mimoň.
pár informací o mimoňovi: vypadá tak na třicet; mluví spisovně; snaží se se mnou komunikovat; snaží se být vtipnej; nepozná rozdíl mezi levou a pravou (v tanečních docela problém).
strašil ve stejným kurzu jako já, takže by měl být středoškolák.. hahahaha.
no a já, jakožto velmi komunikativní osoba, jsem nedokázala jít při dámské volence za nikým jiným, než zpátky za svým starým známým mimoněm (ok, starým známým, znali jsme se tak půl hodiny).
mimoň si myslí, že jsme kamarádi.
bullshit.
působí na mě strašně sebestředně a.. prostě mi není sympatickej. jenže já jsem prostě nenapravitelná hlupačka.

nemyslete si, že mimoně odsuzuji a nemám ho ráda, to ne.
jenže.. jenže. potrpím si na první dojem. a ten si mimoň pokazil.

kromě mimoně jsem ještě tančila s házečem do kašny (to už je asi rok zaběhlá přezdívka, to teď řešit nebudeme). opět nevím, jak se jmenuje, ale ten je narozdíl od mimoně sympaťák a umí tančit.
myslím, že jsme se kdysi potkali a on se mi představoval. myslím, že mi bylo patnáct. myslím, že mi říkal, že zpívá v kapele, ale už si to nevybavuji přesně. přístě se ho musím zeptat.

a ejhle, kdo tam ještě byl - patty. dřív, než jsem věděla, jak se jmenuje, pojmenovala jsem si ho patty. a rozhodla jsem se, že příští dámskou volenku jdu za ním, protože je to kus. nebo mi aspoň přijde jako sympaťák.
na začátku školního roku se na mě díval v jídelně, nezapomněla jsem.

patty je bratranec kamaráda mýho bratra.
..cool.

při cestě zpátky jsem potkala fešáka a T., protože mají lekce po nás.. fešák mě nepozdravil, ale já jsem mu vlastně ani nedala šanci, takže mu to nezazlívám. T. byl opět nejmilejší, o tom žádná. T. v obleku. ne, jinak - všichni kluci, u kterých jsem zvyklá na rifle a mikinu, v obleku.. mazec.

jsem taky pěkná? šel by za mnou patty sám od sebe?
kluci se na mě culí. jenže já nerozumím klučičí řeči těla.
culil se na mě ten mladej kluk, co nám doručoval mikrovlnku. a ti týpci v autobuse se na mě taky culili.
když se na mě nějaký kluk usměje, nemůžu tomu uvěřit.. a tak tomu nevěřím.
chyba.
musím být sebevědomá.
už žádný žinýrování.

ellie.

fuck you.

25. september 2013 at 18:14 | ellie. |  ellie.
tupka.
nechce se mi tu sprostě nadávat, titulek článku to vystihuje vše.
ona je prostě tupka. já vím, že to slovo ve skutečnosti nic neznamená, ale je to jediný slovo, který není sprostý a hodí se k ní. jak může být někdo tak mimo, to asi nikdy nepochopím.
tupka.
ještě že tu pro mě jsou arctic monkeys^^

dneska byly menší nákupy.
mám pudr, bb cream a lak na nehty.
v pondělí jedu do brna - a můj život bude kompletní, jestli se mi podaří najít podzimní boty (nejlíp nějaký hnědý, koženkový a elegantní), volný bílý tričko (protože nemám co nosit k těm božím tmavým riflím, který mi dělají tak pěknej zadek) a nějaký pěkný černý korálky nebo náramky (whatever).
ještě by se mi hodila černá sukně, jenže mám pocit, že se už bude jen ochlazovat a ochlazovat. štve mě to.
i když dneska bylo docela pěkně. byla jsem tak dobře naladěná z toho pěknýho počasí, že jsem podávala i docela slušný výkony v těláku. a bavilo mě to.

T. mě prý chce. říkala mi to kamarádka, takže nevím, co je na tom pravdy.
ale prý na mě včera zíral.
T. je nejmilejší.
jenže je to kamarád. nedokážu si představit, že by mezi námi někdy něco bylo.
friend-zoned. podle mě si zaslouží mnohem lepší, než mě.

když jsem si šla dneska na město koupit něco na oběd, potkala jsem jednu "úžasňačku", která na mě neskutečně žárlí a k smrti mě nenávidí. a to všechno jen proto, že jsem s jejím klukem promluvila tak půl slova v pátek večer, když jsme byli oba nadraní.. nechápu to.
ona žárlí a trápí se tím. přitom nemá jediný důvod. za to její kluk by důvod měl, docela oprávněný..
kdyby viděl, jak se ona fláká na městě jen proto, aby viděla svého někdejšího idola, kterého očividně stále chce.. kdyby viděl, jak za ním dolízá. asi by moc šťastnej nebyl.
i když jsem slyšela, že je s ní jen kvůli sexu. takže by mu to možná bylo jedno.
už řeším problémy cizích lidí, super.

ellie.

prober se, ellie.

23. september 2013 at 19:41 | ellie. |  ellie.
víte, co mě sere?
že nemám žádnou kontrolu nad svými city.
celkově - nemám nad sebou žádnou kontrolu.

chtěla bych se zbavit svých zlozvyků, jenže pro to nic nedělám. chtěla bych být úžasná, jenže pro to nic nedělám. chtěla bych být klidná a vyrovnaná, jenže.. vždycky se naštvu kvůli nějaké blbině. asi jsem moc líná na to, abych něco změnila. lenost by ovšem měla jít stranou, dokud něco změnit můžu.
chtěla bych, aby mě lidi měli rádi. a často jsem kvůli tomu sobecká.

pořád cítím to 'něco'.
nevím, co to je za cit, ale vím, že mi vždy rozbuší srdce a vykouzlí úsměv na tváři. je to to, co cítím, když mě někdo chce. není to láska. nevím, co to je láska. je to jen moc pěknej pocit.

fešáka nemiluji.
sakra, ellie, je to tak těžký pochopit? prober se.
všechno, co cítím, je ta neskutečná radost, když ho pozdravím, a on "oněmí úžasem" (heh, teď trošičičku přeháním). všechno, co cítím, je ta radost. žádná pitomá láska, je to jen radost.
tak už se prober, ellie. prober se.

jsem závislá na tom, být milována.
jsem sobecká.

ellie.

elliecat.

22. september 2013 at 14:02 | ellie. |  ellie.
je to tu trošku jinačí, všimli jste si? trošku zelenější.

jsem opravdu zvědavá, kdy se budu učit chemii, vzhledem k tomu, že už mám na dnešek nějaký plány.
už to vidím, jak večer přijdu domů a otevřu sešit.
hahaha.. no.

páteček. přišla jsem tam kolem desáté a byla jsem vyděšená. maximálně.
zaprvé jsem byla ještě stále v šoku z toho, že mě po cestě tam zastavili nějací týpci v autě a ptali se mě, kde se koná ta 'diskotéka', zadruhé jsem v sobě ještě neměla ani kapku alkoholu, takže jsem měla panickou hrůzu z jakéhokoli kontaktu s ostatními lidmi a zatřetí na mě všichni čuměli (nejsem paranoidní, fakt).
k mému štěstí jsem narazila na kamaráda zpěváka, a tak jsem se najednou ocitla ve vip sekci, což znamenalo sedět u stolů nahoře za pódiem.
když jsem si uvědomila, že stoly nahoře za pódiem znamená místo, kam čumí všichni z kotle pod pódiem, a že naproti mě sedí kromě zpěváka i můj bývalej a ta prvačka, s kterou spí, byla jsem vyděšená na stupnici od jedné do desíti tak na jedenáctce. krásně nám to začíná, že ano.
ještě že je kamarádčin kluk tak úžasnej kamarád.
ještě že zpěvákovi nevadí podělit se o pivo.
každou minutou bylo líp.

jo a co s fešákem? viděli jsme se tak tři vteřiny, kdy jsme se stihli maximálně tak pozdravit - a pak možná ještě venku, když jsem se loučila s jedněma holkama, tak prošel kolem a otočil se po mně.
nějak na něj pomalu zapomínám.
snažím se totiž vymanit z toho, že se pokaždé "zamiluji" do někoho, kdo mě chce - a to jen proto, že mě chce. nechápu, co to furt dělám. důvod, proč jsem byla s bývalým? chtěl mě. co to je sakra za důvod?! to není důvod pro vztah. vztah by neměl být jednostranný. vztah by měl být o lásce, ne o falešném 'miluji tě'. možná jsem si ze začátku myslela, že je to správný rozhodnutí, chodit s ním, jenže to byl tak jeden den. zbytek těch dvou měsíců jsem strávila s myšlenkou, že je všechno špatně. že je to lež - a že lžu sama sobě.
tak to už konečně pochop, ellie.

a až se zase příště budu cítit, že jsem škaredá a že mě nikdo nechce, mohla bych si vzpomenout na to, kolik kluků mě tam tu noc svlíkalo pohledem. třeba se pak budu cítit líp.
ellie.

napiš mi.

17. september 2013 at 16:56 | ellie. |  ellie.
byla bych úplně nejšťastnější, kdyby mi teď fešák napsal. asi bych tu na místě umřela radostí, fakt.
napiš mi, napiš mi, napiš mi.
prosím.
ne, nemiluji ho. nejspíš. ale jeho vlasy.. a jeho oči - ty oči! takový pěkný oči. na ty by měl mít zbroják.
ať už je pátek, ať už je pátek, ať už je pátek.
zkouším si, jak budu v pátek namalovaná. vzhledem k tomu, že to začíná až po setmění (a tím pádem nebude mít nikdo potřebu moje líčení studovat), plánuji se trošku odvázat. mírně. proto si to raději dopředu zkouším.
a taky přemýšlím, jestli si v listopadu, až půjdu ke kadeřnici, mám nechat vlasy nabarvit na blond nebo na hnědo.. bojím se obojího, ale nechci nic 'mezi', jako mám teď. chci být buď blondýna nebo brunetka. a váhám.
spíš se přikláním k té blond. byl by to mazec. ale změna je život.

všichni na mě čumí. chápu, když na mě čumí, protože jsem veganka - nejspíš nás v tomhle malým městě moc nežije - ale čumí na mě i ti, kteří o mě nic neví. prostě čumí. a nejvíc, když mám kraťase. jako zas tak pěkný nohy nemám, ale čumte si, já jednou přijdu na to, proč, heh.

ellie.

oh, calamity.

15. september 2013 at 13:55 | ellie. |  ellie.
čaute.
pár dní jsem tu teď nebyla. asi už začala škola, koukám.

jsem trapáček. nobody cares unless you're beautiful or dead..
jak být společenská? jak být komunikativní? jak být zbožňovaná? jak být respektovaná?
..jak být populární?
nejsi škaredá. nejsi něco míň, než ostatní. nejsi oběť.
pokud si nepůjdeš za tím, co chceš, nikdy toho nedosáhneš. pokud se nezeptáš, odpověď bude pokaždé ne. pokud neuděláš první krok, nikdy se nepohneš z místa. pokud nezměníš své uvažování, pokud si neuvědomíš, že ty za to opravdu stojíš.. pokud nepřesvědčíš sama sebe, nepřesvědčíš ani ostatní.

netrpělivě vyhlížím dvacátýho září a páteční akci, dvacátýhosedmýho září a taneční a třicátýho září a oh, calamity od all time low.
a taky jsem teď více méně závislá na skins. ok, spíš více než méně. jsem u třetí série - a ne, nevadí mi, že mám před sebou ještě čtyři, právě naopak - těší mě to. na konci sedmé série budu brečet, že už to skončilo. nesmí to skončit. nikdy.
effy. a freddie. ale hlavně effy.

nevzdávej se,
takovou radost přece svému nepříteli neuděláš.
ellie.

nejmilejší.

10. september 2013 at 23:18 | ellie. |  ellie.
tak nějak jsem se úplně ponořila do onoho 'myšlenky přináší věci'.
jako vážně, jsem už moc hluboko na to, abych se někdy v budoucnu vůbec vynořila.

včera jsme šly s kamarádkou po škole na město na pizzu.. a bavíme se o jednom klukovi, párkrát jsem ho tu označila jako svého nového kamaráda, jestli si vybavíte - no to je jedno. budeme mu říkat třeba T., ať se v tom líp vyznáte. to zní docela normálně. divná (a moje oblíbená) část přišla, když jsme se otočily - a on a ještě nějakej jeho spolužák byli přímo za náma.
jako samozřejmě nás neslyšeli - a i kdyby, bylo by to jedno, neprobíraly jsme nic podstatného - ale ten fakt, že jsem na něj myslela a najednou tam byl, to mě docela děsí. a zárověň docela těší.
jo, fakt si myslím, že jsem to přitáhla. a taky si myslím, že jsem nějakým způsobem přitáhla to, že se k nám připojili a chvilku jsme se flákali společně. no chvilku - asi půl hodiny.
jsem lamka, co se týče konverzací. teda pokud nepiju. což já v pondělí odpoledne normálně nedělám.. takže jsem včera byla lamka. ale asi to nebylo tak donebevolající, protože dneska se taky něco odehrálo. něco, co zahrnovalo úsměvy.. fešáka i T.. a i moje. opravdu mi ten moment zlepšil náladu.
miluji úsměvy. miluji přátelení se.

fešák je docela fešák a T. je nejmilejší. jako víte, jak gentlemeni vymřeli a všichni chlapi jsou hovada? T. hovado není. což čumím.

útržky toho, co se mi od minule podařilo:
rozhodla jsem se, budu vegan. čím dřív, tím líp.
přispěla jsem na světlušku.
koupila jsem si organické wafle.
koupila jsem si v tescu tepláčky na spaní (to jste potřebovali vědět, já vím).
domluvila jsem si půjčení nádherných šatů do tanečních. už chci konec září^^
ať všechno vyjde. prosím.

prosím.
ellie.