August 2013

trdlo #1.

31. august 2013 at 13:35 | ellie. |  ellie.
dneska asi trošku delší článek.
včera jsme se s holkama rozhodly, že půjdem nakupovat 'na začátek školního roku'. chtěla jsem si pořídit hlavně černý silonky a černý kraťase s vysokým pasem. přijela jsem domů s černými silonkami (aspoň nějaký úspěch), plugem (můj první, miluji ho!^^) a tričkem s rolling stones. kraťase hodlám vytvořit tak, že si v sekáči koupím černé rifle a ustřihnu si je. šetřím, hehe.

netuším, jestli je to prostě lidská vlastnost, nebo jestli jen já jsem taková, ale miluji být milována. když se dozvím, že po mně nějaký kluk 'jede', jsem hned úplně nejšťastnější a nic na světě mi tu náladu nepokazí. nemusí být vůbec pěknej - stačí mi, že je o mě zájem, a hned jsem v sedmém nebi.
a poslední dobou si uvědomuji, kolik těch kluků, kteří o mě mají zájem, je. nikdy jsem si to nepřipouštěla, ale asi jsem pěkná. vzkaz pro vás - vy jste taky pěkní. a úžasní. tak si to uvědomte, protože pak je život mnohem víc fajn.

jelikož jsem ze sebe včera udělala zase 'party ellie.', jsem plná moudrosti a ráda se o ni s vámi podělím. začínám se do toho dostávat. začínám být usměvavější a sebevědomější, trénink je potřeba. jsem na sebe pyšná. připravte se na další várku rad - dnes na téma step out of your comforte zone.

rada č. 1 - když je člověk nebojácný a nesedí celý večer na zadku, je s ním větší sranda - a lidé mají rádi lidi, s kterými je sranda. nebojte se odvázat, protože pokud se odvázat bojíte, mohli jste taky klidně zůstat doma. když chcete zažít věci, které jste nikdy nezažili, musíte dělat věci, které jste nikdy nedělali. a tak to je.
ti, kteří ještě nejsou úplně na sračky, si budou pamatovat, jestli s váma bylo ten večer fajn.

rada č. 2 - buďte sebevědomí. je to těžký, to jo, ale prostě hlavu vzhůru a nechte je, ať vám závidí. jste úžasní. já jsem si tím dost jistá.

rada č. 3 - pamatuji si, že jsem po friscu byla veselejší a přátelštější, ale tím vás k ničemu nenabádám. to ne. s alkoholem opatrně, děcka. žádný 'ellie. říkala', až vás to dostanete do problémů.

teď k tomu, proč jsem trdlo #1. neměla jsem v sobě ani kapku alkoholu, ale stejně jsem zvládla spadnout na štěrkové cestě. mobil docela poškrábanej (jako jinak v pohodě funguje, výměna obrazovky stojí víc než nový, takže na to teď kašlu, pracovat se s ním dá - a peněz nemám zrovna nazbyt), koleno docela domlácený (a to jsem jenom uklouzla, hned jsem se zvedla a ze začátku jsem ani nic necítila) a taky mě dost bolí pravej nárt. dneska jdu za doktorem, hlavně pro tu 'jistotu', že mi opravdu nic není. jsem trdlo.

a na závěr tři fráze klubštinou desátých let dvacátéhoprvního století. teda aspoň, jak to bylo včera.
půjdem na záchod? = vypadneme odsud?
je to úchyl. = chtěl by se tu vyspat s každou.
můj kamarád by si s tebou rád zatančil. = můj kamarád by se ti rád dostal do kalhotek. a já taky.

taky co byste po dnešní mládeži chtěli. jsem ráda, že jsem tam byla, ale zase si dám na čas od takových míst pohov, heh.
ellie.

píšu komentáře delší než články samy.

29. august 2013 at 15:02 | ellie. |  ellie.
omlouvám se za svoje komentáře, když já prostě..
já nevím, občas se prostě rozepíšu. promiňte mi to, hehe.

tákže k včerejšku.
byla jsem tam tak dvě minuty (ok, přeháním, ale moc dlouho jsem tam fakt nepobyla).
slíbila jsem nějaký rady.

rada č. 1 - vždycky, když jdete někam, kde to neznáte a kde jste nikdy nebyli, berte si někoho s sebou. nejlíp někoho, kdo to tam zná a někdy tam už byl. je to moc fajn, pokud vám chybí sebevědomí.

rada č. 2 - pokud nechcete vypadat jako introvert, co tam nikoho nezná a moc moc se bojí (i když ve skutečnosti třeba jste), usmívejte se a komunikujte. je to sakra těžký (teda aspoň pro mě), komunikovat s lidmi, které ve skutečnosti vlastě ani neznáte, a tak se řiďte radou č. 1 - a někoho s sebou tahejte hned od začátku. když lidi uvidí, že se usmíváte a jste komunikativní - byť se celý večer bavíte jen s jednou osobou - budou si myslet, že jste sebevědomá osoba - a budete hned tak stokrát sympatičtější. trust me.
a taky se rovnejte. to je taky takové sebevědomé gesto.

rada č. 3 - pokud s sebou taháte kamaráda, ujistěte se, že s sebou onen kamarád nemá jiného kamaráda (nebo svůj milovaný protějšek), protože pak je tu možnost, že se na vás vykašle (zde počítám s tím, že váš 'kamarád' je prostě váš známý, s kterým jdete ven, ne nejlepší přítel - ten se na vás pravděpodobně nevykašle).
a taky se ujistěte, pokud jste na narozeninové oslavě, že kamarád není zrovna oslavenec, protože pak na něj máte asi stejný nárok, jako všichni ostatní, co mu přišli popřát. nakonec sedíte u baru, mlčíte a mračíte se, protože kamarád je ve víru oslav a vy.. ne.
taakže pozor na to.

teď k mému včerejšku (jinak nemyslete si, že jsem toto všechno zažila, spíš odpozorovala).
když jsme šli z města ke klubu, samozřejmě, že jsme potkali mého bývalého (teda spíš takovou dětskou lásku, ani nevím, jestli jsme spolu opravdu chodili) a jeho novou přítelkyni. a samozřejmě, nikdo kromě nás dvou si nepamatuje, jak jsme se na základce drželi za ručičky, což je nejspíš moc fajn.
jeho holka je strašně divná a diktátorka. ale on si lepší snad ani nezaslouží.
moving on.
jak jsme tam došli, potkali jsme tam jednu moji spolužačku.
jsem myslela, že mě nenávidí.
a ona mi pochválila košili.
víte co to je za košili? mamčina košile z osmdesátých, hehe. to je tím, že ji umím nosit. heh, vypadám v ní asi strašně módně.

hej stalo se vám někdy, že na vás někdo zavolal 'hej, ty', a vy jste se otočili za sebe, jestli volá opravdu na vás? hehe, jsem lamka. dělám to pořád. a ještě se při tom vystrašeně koukám.
chtělo by to řídit se v pátek svými vlastními radami..

strašně mě potěšilo, když jsme šly s kamarádkou ke klubu a potkaly jsme nějaké chlapy. oni že: "a prej že tu nejsou žádný pěkný holky." to mě potšilo.

dneska jsem jela do města koupit pohled, který budu posílat do Ruska. moje první postcrossingová zkušenost, nemůžu se dočkat^^
no a jak jsem tak byla na městě, koupila jsem si i tužku na oči a kružítko, protože - minulý rok jsem neměla kružítko a chybělo mi (se vsadím, že ho tento rok nakonec ani nebudeme potřebovat, heh) a tužka na oči je nutnost.

jinak za čtyři dny škola.
těšíte se?
otázečka. nechápu, proč se mě na to všichni ptají.
těším se na lidi, ne na úkoly a testy. 99% mých vrstevníků odpoví to samý.

ellie.

párty holka.

28. august 2013 at 17:08 | ellie. |  ellie.
jo, to jsem úplně já, hehe.
takže dneska večer jdu ven. a v pátek taky. a v sobotu sice taky, ale dnešek a pátek budou jinačí. tak moc, až se i bojím.

jaký oblečení nosí cool děcka do klubů? já se umím oblíkat jen na rockový koncerty, help me.
tak to, děti, dopadá, když se snažím být společenská a 'víc jako mí vrstevníci'. jsem lamka a nemám ponětí, co tam budu dělat. nemám absolutně ponětí. zachraňte mě někdo.
napadlo mě vzít si bílou košili s límečkem. do klubu. něco se mnou není v pořádku. čumím na tu horu oblečení na posteli..

..asi půjdu nahá.

hlavně musím nasadit masku "přátelské ellie.". to znamená usmívat se a nebýt společensky nešikovná, jako vždycky. nějaký tipy? asi si to vygooglím.

jsem poslední dobou závislá na votočvohozu. už tam mám toho navybíranýho, hrůza, hehe. na cestě mám roztahováčky do desítky na levý ucho a potřebuji z tama jedny úžasný minišaty, který přeměním na sukni a budu ji nosit ke gládám, svetrům a silonkám na podzim. a možná si tam od jedné slečny budu půjčovat šaty na prodlouženou do tanečních, což by bylo perfektní, ale je z druhýho konce republiky a nevím, co by na to řekli rodiče. držte palečky.

a taky jsem se na přelomu včerejška a dneška zamilovala do postcrossingu. prostě jsem si řekla, že to musím vyzkoušet.
pokud nevíte, o co jde, je to posílání si pohlednic s různými lidmi z různých koutů světa. a mě to přijde jako perfektní dobrodružství^^
a můj první pohled poletí do ruska za šestnáctiletou slečnou, co poslouchá rock a metal. můžu já být šťastnější?^^

jo a žeru rise against. zase. mám repráky naplno a zpívám naplno. neslyším se, musí to znít příšerně, ale já to žeru. potřebuju koncert nějaké kapely, od které znám texty, ať se můžu vyřvat. miluji to^^

ellie.


fesťák.

26. august 2013 at 11:59 | ellie. |  ellie.
a já jsem tam nejdřív ani nechtěla jít. jsem ráda, že jsem tomu nakonec dala šanci.

koncerty byly docela fajn, mě ale šlo spíš o ty lidi.
jo, jasně, lidi nenávidím a bojím se jich, ale na druhou stranu, lidé jsou většinou důvodem mých euforických stavů. zrovna tam jsem jeden měla.. a včera taky.

původně jsem tam plánovala jít s nejlepší kámoškou, jenže ona to nakonec odpískala. no a já jsem si myslela, jak to tam bez ní nebude mít cenu a jak hned po šesté odjedu. nakonec jsem tam vydržela o celých šest hodin déle.
nechtěla jsem tam jít sama, a tak jsem s sebou vzala jinou kamarádku, ale osud to tak asi chtěl - udělalo se jí špatně a kolem třetí už jela domů.
a já jsem se z nouze začala bavit s třeťačkama, který znám ze školy od vidění - navzdory faktu, že jsem společensky nešikovná, až to nejde.
to je mimochodem asi vlastnost, které se chci zbavit nejvíc ze všech mých špatných vlastností. chci být společenská, přátelská a veselá. chci, aby se se mnou lidé rádi bavili.
netrvalo dlouho a byla jsem pozvaná na dvě akce příští vlastně už tento týden. takže hádám, že jsem udělala dobrej dojem.. aspoň budu mít tu svou 'společenskost' kde trénovat.
do konce prázdnin mi vlastně zbývají ještě tři akce. udržuje mě to v mylné představě, že je začátek školního roku ještě daleko.
což není. za týden touto dobou už mám za sebou první školní den.. pff.

na fesťáku jsem taky trávila hodně času s jedním kámošem. bývalej by se zbláznil, kdyby to věděl. a taky se zblázní, do jaké kapely hodlám v září naverbovat. ale ať si blázní, je to můj život, no ne?

sleduju skins. jsem u druhé série.
miluji maxxieho♥ ne jak sketch, protože sketch je blázen. ale stejně. maxxie je moje nejoblíbenější postava ze všech. a zdá se mi to, nebo je jeho otec manny z black books? heh, myslím, že jo.
a taky mám strašně moc ráda chrise a angie. oni jsou perfektní.

rozhodla jsem se, že si začnu roztahovat i levé ouško a už jsem na 3 mm. hledám si roztahovačky na votočvohoz, protože nemám moc peněz. a to jsem chtěla ještě nákupy před začátkem školního roku.
a potřebuji glády a moji vysněnou podzimní bundu, jako má dorrit z the carrie diaries. co nejdřív.
please.

ellie.

morning.

22. august 2013 at 11:27 | ellie. |  ellie.
včera večer my bylo docela fajn. usmívala jsem se a cítila jsem, že je všechno konečně v pořádku, i když ve skutečnosti to tak ani moc není..
psal mi jeden úžasnej kamarád. je to docela boží pocit, když vám někdo napíše sám od sebe. když uvidí, že jste on-line a neváhá. je to moc milý, zvlášť u lidí, od kterých byste to nečekali.

plus mi taky psal bývalej. psal mi - a teď pozor - psal mi jen proto, aby mi vylíčil, že jel na motorce za svou novou holkou, i když se mu nechtělo, protože byla strašná zima. wait.. what?
heh.
asi předpokládal, že se zhroutím žárlivostí - a já jsem z toho bez problému vybruslila. asi ho to štve. což je možná i fajn.
opak lásky není nenávist, je to nezájem, protože nenávist - stejně jako láska - je silný cit. a já k němu necítím zhola nic. nezájem. to je přesně to, co se stane, když mi 'jen tak napíše' a předpokládá zájem.
když si na něj vzpomenu, přemýšlím spíš nad tím, jak jsem s ním sakra mohla chodit a co mě na něm tehdy tolik přitahovalo.
měla jsem to ukončit hned po pár hodinách chození, jak jsem původně chtěla. bylo by to tak lepší. pro všechny.

od včerejška mám doma svoji historicky první věc z votočvohozu. hehe, S. tomu říká votočhovno, protože neumí pořádně číst.
mám šaty na taneční lekce, bílé s mašličkami na zádech. už se nemůžu dočkat tanečních.. asi jediná věc, na kterou se těším do školy. a taky možná na to, že budu konečně něčím zaměstnaná. protože když nejsem, přemýšlím o blbostech a jím.
nejvíc se ale asi stejně těším na nákupy věcí do školy. a slovem 'věcí' myslím hadrů! hehe, jsem shopaholička. ale když s kamarádkou plánujeme být příští rok nejhezčí na škole, musíme se sakra snažit, heh. třeba to přece jen bude dobrej rok. doufám.
naše úžasná školička zase šachuje s oborama, takže od příštího roku odchází z vedlejší budovy zemědělka a stěhuje se tam zdravka. a co vím, noví lidé vždycky znamenali nové možnosti.

ellie.

ikeaa.

20. august 2013 at 22:28 | ellie. |  ellie.
včerejšek večer byl za moc. ve špatném slovasmyslu. dvě hodiny jsem pak ležela v posteli, snažíc se usnout, zapomenout.
jmenuji se ellie a jsem lhářka. včera večer mi ze sebe bylo fakt zle, dneska je mi o něco líp.
měla jsem problém a vyřešila jsem si ho po svým = lhala jsem všem, abych si zachránila pověst. to jsem já. nice to meet you.
nelhala jsem úplně všem. lhala jsem těm, v jejichž očích si nechci připadat zranitelná. nesnáším být zranitelná.
chci být šťastná. nebo to alespoň předstírat. stále se držím toho jediného: be happy, it drives people crazy. je to pravda, děcka.

dneska jsme byli v ikei. miluju ikeu.
koupila jsem si budík, takový ten retro, viděli jste ho tam někdy? miluju ten budík.
ale budit mě asi nebude.
straašně to prý rachotí. hehehe, to by.. nedopadlo dobře. to už bych pak měla takovou panickou hrůzu ze vstávání, že bych z toho pelechu nevylezla nikdy. a to by byl problém, protože - pozor - za třináct dní je škola.
zabije mě to.

večer jsem byla venku s pár lidma. štve mě, že co jsem objevila, kdo jsou mí opravdoví přátelé, nebavím se s těmi, které bych teď nazvala spíše starými známými, tak, jak jsem se vždycky bavívala.
možná je to i mnou. nemám zrovna perfektní povahu. nechci být taková, jaká jsem. musím na sobě zapracovat, jo..
chtělo by to tak týden nákupů a budu v pohodě.

potřebuji glády. moc. achich.
potřebuji hoodně oblečení, chci vykročit z davu - konečně.
a taky se potřebuji líbat s jedním človíčkem. ať si už konečně ujasním, jestli k němu něco cítím.

víte, můj problém je, že když mě kluk chce, je pro mě hned tak milionkrát přitažlivější.
to je důvod, proč jsem s H. chodila.
nemilovala jsem ho, namlouvala jsem si to.
teď si to ale konečně dokážu přiznat - chodila jsem s ním pouze proto - a teď pozor - chodila jsem s ním pouze proto, že mě chtěl. co jsem to sakra za zoufalku? nejsem zrovna sexbomba, ale nejsem škaredá, mohla bych si vybírat, kdybych byla trošku asertivnější.
je tu jeden úžasnej člověk.
nechci si s ním nic začínat, chci se jen opít a líbat se s ním.
mu by to nevadilo, mě taky ne.
je to špatné, ale já to chci. nevím proč, chci. možná je to jen ta pitomá pubertální nadrženost. co já vím. chodit s ním nechci. saakra, jde to se mnou s kopce.

nějak si po té včerejší porozchodové aférce uvědomuji, že nechci chodit s nikým. teda.. chtěla bych, ale na druhou stranu se to nestane, protože jsem teď strašně opatrná, nikomu nevěřím (natož borcům) a do vztahů se nehrnu.
víte co, mám pro vás úkol - až se vám bude zdát, že se ženu do vztahu, upozorněte mě. nechci vztah. vybírám si špatné protějšky.
příští kluk, s kterým začnu chodit, si mě zaslouží.
jo, tak to bude.
hehe, docela si věřím.
zase si nabrnknu nějakýho idiota, už se vidím.

ellie.

lol, žeru ji.

19. august 2013 at 13:43 | ellie. |  ellie.
hraju si na -A. z Pretty Little Liars. píšu anonymní zprávy, očisťuji svoje jméno a špiním jiné.
ale když je někdo nechutně dětinsky přihlouplej, musí se nakopnout, aby se ocitl zpátky v realitě. tato kráska se asi bude divit, že ji tu nevítáme s obrovskými transparenty. sorry. bylas pryč moc dlouho.
mrazí mě z toho a buší mi srdce. ale je to za mnou. tento příběh skončil.

včera byl úžasnej den. a slovem úžasnej myslím vlastně ÚŽASNEJ. miluji svoje přátele a za nic bych je nevyměnila. jsou mi vším. a oni to asi ani neví.
on je perfektní. je s ním sranda. je inteligentní. máme společné nepřátele (to prý lidi spojuje, heh). žeru ho. je to nejlepší kamarád, jakého jsem si kdy mohla vysnit. nikdy ho nechci ztratit. NIKDY.
ona je dokonalá, vtipná a úžasná kamarádka. je tu pro mě vždy, kdy ji potřebuji. čtem si navzájem myšlenky, dokončujem za sebe věty a pak se tomu hodinu smějem. bez ní bych byla nikdo. s ní jsem to já. žeru nás.
tomuhle se prý říká přátelství. miluji přátelství.
a po tolika letech konečně chápu jeho pravou hodnotu.
možná jsem mrcha. ale jsou tu lidi, kteří by mě jinou nechtěli.

nějak mě to těšení do školy přešlo, když jsem si uvědomila, co tam na mě vlastně čeká. bývalí falešní kamarádi, 'třídní kolektiv' a ještě jedna píča, kterou se pokusím ignorovat, aby nebyl každý den utrpením.
nějak bych si ty prázdniny prodloužila ještě o pár měsíců. třeba o milion. zařídíte mi to? please? díky. mám vás ráda. fakt.

hudba je fajn. taky úžasnej kámoš.
a jsem pěkná. musím si to tvrdit, protože to nevěřím nikomu jinýmu, než sama sobě. musím se přesvědčit. musím jít před začátkem školního roku ke kadeřnici. ta malá mi podkopává ego. au. docela to bolí. uvidíme, kdo se bude smát poslední.
achich, je to tu zase. řeším píčoviny místo toho, abych se radovala. a to neuběhly ani dvě minuty.
fuck it.

ellie.

happy.

16. august 2013 at 21:36 | ellie. |  ellie.
existuje něco jako 'myšlenkové propojení'?
hej myslím, že i jo.
heh.

dneska mi napsala kamarádka, jestli nechci na město, tak jsem vyjela a potkaly jsme se tam - a asi za dvacet minut jsme potkali S.. to není možný, ona bydlí asi dvacet minut od města - a o prázdninách tam bývá opravdu jen vyjímečně.. a my na sebe prostě musíme natrefit bez domlouvání. žeru nás.

takže jsme se chvíli flákali a diskutovali akce, na které o prázdninách ještě musíme jít (bohužel jich už moc nezbývá, bee). jsem divná, že se docela i těším na školní rok? s kámoškou plánujeme být nejhezčí holky z celé školy, heh. žeru nás.

potřebuji glády, černý silonky, černý kraťase s vysokým pasem, červenej lesk na rty, hodně svetrů, tu věc s ostnama, co jsme dnes viděly v takku, prsteny a oční linky. nejsem vůbec náročná.

a taky jsem se dnes rozhodla, že budu slavná na youtube. hahaha. haha. ha.
ale jako fakt.
jsem trapná.
bojím se, že se z toho stane virální senzace.
beztak.
nesmí.
ne.

ellie.

let it be.

11. august 2013 at 22:37 | ellie. |  ellie.
let it be přezpívaný od arethy franklin je jedna z nejkrásnějších věcí na světě. ona má tak nádhernej hlas. oh my.

asi jsem trapná a asi jsem stále ještě dítě. asi nejdu s dobou. a asi na mě ten pravý ve skutečnosti nikde nečeká.
sex v patnáct je dnes prý úplně normální věc.
nikdy se nenaučíš rozhodovat, pokud budeš pořád myslet svým ptákem.
nechybíš mi. jen je mi tě líto.
moc.
a je mi líto, že se už nemůžeme scházet s našimi společnými přátely, protože bys ji tam dotáhl s sebou.
žárlí na mě, což je vtipný. miluju ten pocit.
já nejsem ta, co si tě kouplila sexem. nejsem žádná hrozba.
be happy. it drives people crazy.

ok, čau. jdu snít.
ellie.

a pak se to stalo.

10. august 2013 at 14:32 | ellie. |  ellie.
rozešli jsme se.
jsem asi víc šťastná než smutná. jo jsem, určitě. dávala jsem si dohromady pozitivní a negativní stránky našeho vztahu a musela jsem se s ním rozejít. nebyla jiná cesta. a vlastně mi ani tolik nevadí, že se vrátí k ní. budu za něj šťastná. protože jsem použila tu nejotřepanější frázi "myslím, že bysme měli být jen kámoši". a tak jsme kámoši. jako kámoška za něj budu šťastná.
trošku se za sebe stydím, ale zároveň jsem na sebe pyšná, že nejsem srab, a že jsem si to sama vyřešila. hodná ellie. konečně jsem myslela i na sebe a nenechala se tak lehce přesvědčit. je mi moc fajn, i když v tu chvíli se mi třepaly kolena a nenacházela jsem slova. teď už je po všem. a je mi moc fajn.

ty glády, o kterých jsem psala včera si pořídím. musím. chci. to bude moc fajn.

a navíc mi jde váha dolů, což je taky úžasnej pocit. život je občas moc fajn.

ellie.